Blogi

ABC Rent autorent » Autorent » Blogi

Rabaringreis linnamaasturiga

09.10.2018 11.52

Aga mis oleks, kui kasutaks veel sooje sügisilmasid ära ja läheks õige Eestimaa rabaringreisile?

Alustage oma teekonda meie Lõõtsa tn kontorist ja valige endale sobiv rendiauto, meie soovitame näiteks Renault Kadjarit, mis on hea kaaslane nii linnateedel kui ka mägisemal maastikul. Päevane autorendi hind alates 21€.


kadjar


Esimesena suunduge Kakerdaja rabasse. Tegemist on paljude loodusemeeste ja loodusfotograafide meelest Eesti ühe ilusaima rabaga. Seda läbib laudtee, millel pikkust 4-5 kilomeetrit.

kakerdajaJärgmisena võtke suund Raplamaal asuvasse Mukri loodusrajale, kus ootab teid ka avatud lõkkease grillrestiga, et enne uue raba vallutamist keha kinnitada.

mukri


Kolmandana minge vallutage Marimetsa matkarada ja tehke pilte vaatetornis. Kokku 9 km pikkune edasi-tagasi rada annab hea võimaluse tutvuda erinevate elupaikadega: raja algusosas olev pinnastee kulgeb mööda metsasihti, hiljem heinamaal, seejärel kuusikus piki Marimetsa oja kallast ning jõuab üle Kureselja mäe rabaservale.
 
marimetsa2


Kui jõudu/aega on veel üle, siis käige läbi ka Valgejärve matkarajalt.
See Läänemaa-Harjumaa piiril kulgev teekond on tavalistest rabamatkadest natuke erinev. Valgejärv on tegelikult kinnikasvanud ja valgepõhjaliste (lubjarikaste) veesilmadega jääaja jäänuk, mida saab avastada üle järve ehitatud laudteed pidi kulgedes. Seega on see teekond omapärasem, kuid tüüpilist rabamaastikku on jälle vähem.


Kokku puhast sõidurõõmu 367 km jagu!map


Aitäh fotode eest baltic.nature!

FB

Categories: Värsked uudised  
Tags: renault, autorent, carrent, abcrent